FOCUS, o współczynniku Sd=0,015, zaliczany jest do grona membran wysokoparoprzepuszczalnych, natomiast jego znakomite parametry wytrzymałościowe: rozdarcie na gwoździu: wzdłuż 270 N; w poprzek 300 N, wytrzymałość na rozciąganie: wzdłuż 440 N/5 cm; w poprzek 330 N/5 cm są możliwe do osiągnięcia jedynie dzięki użyciu starannie wyselekcjonowanych surowców. Tak wysokie parametry zapewniają wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo podczas montażu.

Tradycyjnie, jak w całej serii Climateq, wykorzystano technologię produkcji opartą na charakterystycznym motywie plastra miodu.
Nowa membrana FOCUS znajduje zastosowanie jako:

  • warstwa wstępnego krycia dachów skośnych;
  • uszczelnienie pokryć dachowych leżących na ołatowaniu / łaty i kontrłaty /
  • uszczelnienie pokryć dachowych leżących na pełnym deskowaniu;
  • jako wiatroizolacja w konstrukcjach szkieletowych;
  • uszczelnienie termoizolacji PUR i PIR na dachach skośnych

FOCUS dzięki wysokiej paroprzepuszczalności może być układana na styk z termoizolacją.
Dostosowany do obowiązujących obecnie wysokich wymagań i najnowszych norm dotyczących wiatroszczelności budynków FOCUS dostępny jest również w opcji z paskiem klejowym. Pasek zapewnia doskonałą szczelność połączeń, zabezpieczając przed przewiewaniem. Umożliwia także łatwy i szybki montaż, co pozwala zaoszczędzić pieniądze inwestora.

Zabezpieczona przez wysokiej jakości włókniny warstwa funkcyjna membrany pozwoli zachować jej funkcjonalność na dachu przez wiele lat.

Powrót do listy aktualności

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem Przeczytaj Przetwarzanie danych osobowych